- شرکت شهرک های صنعتی کرمان
رفتن به محتوا
خانه بایگانی‌ها برای

ماه: می 2018

قانون تفسیر چگونگی امهال وام توسط مجلس شورای اسلامی

موضوع استفساریه :
آیا منظور از استمهال بدهی بانکی خسارت دیدگان از حوادث غیر مترقبه موضوع بند (۶) ماده واحده قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیر مترقبه مصوب ۱۹/۳/۱۳۹۲ این است که جریمه و الزامات و ممنوعیت های ناشی از غیر جاری شدن تسهیلات مذکور(دریافت تسهیلات جدید، افتتاح حساب جاری، دریافت دسته چک و سایر خدمات بانکی برای تسهیلات گیرنده) در طول دوره امهال متوجه تسهیلات گیرنده و بانک نمی گردد و سود تسهیلات طبق بند (۶) بر عهده دولت می باشد؟
پاسخ مجلس:بلی

تفسیر فوق در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیستم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و شش مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۲۲/۱/۱۳۹۷ به تایید شورای نگهبان رسید

واحد های صنعتی استان کرمان صرفه جویی را در اولویت خود قرار دهند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان خواستار در اولویت قرار گرفتن صرفه جویی در مصرف آب توسط واحد های صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی استان شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان مجید غفاری گفت: با توجه به کاهش ۴۰درصدی نزولات آسمانی در سال گذشته ، امسال با بحران کم آبی رو برو خواهیم بود لذا ضروری است صرف جویی در مصرف آب توسط واحد های صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: اگر صرف جویی بصورت جدی برنامه ریزی نشود با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد و نیاز است واحد های صنعتی برنامه ریزی های لازم را جهت کاهش مصرف و همچنین استفاده از تکنولوژیهای جدید به منظور بازیافت پساب های تولیدیشان و برگشت آن به چرخه تولید را دستور کار خود قرار دهند که در آینده راهی جز این پیش روی ما نخواهد بود.
غفاری گفت: کرمان شهری کویری است و در سال های گذشته با توجه به مصرف بی رویه آب از منابع زیر زمینی سطح آب این منابع به شدت کاهش یافته است و ضروری است واحد های صنعتی به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

کلنگ زنی پروژه آماده سازی توسعه معابر شهرک صنعتی سیرجان ۲ توسط معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نماینده مردم سیرجان در کجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و معاون استاندار و همچنین مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان در شهرک صنعتی سیرجان ۲ اقدام به کلنگ زنی پروژه توسعه آماده سازی معابر با اعتبار ۸۰میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت شهرک های صنعتی استان انجام گرفت.
در طی این مراسم محمد زاده گفت: با توجه به تلاش های مهندس غفاری و مجموعه شرکت شهرک های صنعتی استان زیر ساخت مناسبی در شهرک ها ایجاد شده و با توجه به افزایش تقاضا در این شهرستان به جهت سرمایه گذاری در شهرک ها زیر ساخت های لازم نیز باید توسعه یابد که خوشبختانه این برنامه ریزی و بلند نظری در استان وجود دارد.
وی افزود: با برنامه ریزی هایی که در استان شده مقرر شد که پروژه به منظور تامین راه دسترسی آسفالته تا پایان سال جاری در شهرک صنعتی سیرجان ۲ توسعه یابد و نیاز واحد های صنعتی مستقر در شهرک در این حوزه مرتفع گردد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با واحدهای صنعتی شهرستان سیرجان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با حضور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان ،نماینده محترم شهرستان سیرجان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ویژه و معاون استاندار و همچنین سایر مسئولان شهرستان سیرجان با واحد های صنعتی شهرستان سیرجان دیدار و از نزدیک با مشکلات آنها اشنا شد.در طی این دیدار محمد زاده گفت: با توجه به نام گذاری سال جاری به نام “حمایت از کالای ایرانی” توسط مقام معظم رهبری باید سال جاری را به فال نیک گرفت زیرا بهترین فرصت برای توسعه بازار صنایع کوچ و متوسط در سطح کشور است و واحد های صنعتی باید این سال را غنیمت شمرده و تلاش خود را دوچندان نمایند.
وی افزود: شعار امسال باعث خواهد شد تمامی ادارات ارگان ها و رسانه ها به سمت تقویت تولید کالای ایرانی قدم بردارند و استان کرمان نیز از این امر جدا نیست و توصیه مقام معظم رهبری نیز به واحد های صنعتی نیز این است که کیفیت را در دستور کار خود قراردهند و قدر این حمایت و مردم را بدانند و توصیه من هم به مدیران واحد ها همین است که هیچ چیز ارزشمند تر از اعتماد مردم نیست که اگر از درست برود به این سادگس ها به دست نخواهد آمد.
وی ادامه داد: توصیه من به واحد های صنعتی این است بتوانند ارتباط موثری بین خود و مصرف کننده ایجاد کنند، کار بسیار خوبی که توسط آقای مهندس غفاری انجام شده فراهنگ سازی خرید کالای کرمانی است که به بومی سازی اقتصاد کمک خواهد کرد و این امر محقق نمی شود مگر با حمایت خود واحد های صنعتی، شما باید در حوزه مشارکت جدی انجام دهید.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان محمد زاده در خصوص مشکلات واحد های صنعتی مستقر در شهرک ها نواحی صنعتی شهرستان سیرجان در حوزه های مختلف دستورات لازم را جهت رفع موانع موجود را اتخاذ نمود.
ایشان در ادامه سفر خود به کرمان از ناحیه صنعتی پاریز، بلورد و شهرک صنعتی سیرجان ۱ و ۲ نیز بازدید نمود.

کرمان در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های فولاد کشور است

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از تبدیل شدن استان کرمان به یکی از قطب های فولاد کشور خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان در حاشیه افتتاح کارخانه فولاد ماندگار در شهرستان سیرجان با حضور فرماندار و نماینده مردم محترم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان برگزار شد، فتحعلی محمد زاده گفت: با سرمایه های عظیمی که در استان کرمان در حوزه فولاد صورت گرفته است کرمان در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های فولاد کشور می باشد که توانسته جمعیت قابل توجهی را در این حوزه مشغول به کار نماید که این از دستاورد های دولت تدبیر و امید به منظور خود کفایی تولید فولاد در کشور است.
وی افزود: خوشبختانه با راه اندازی صنایع بزرگ و بالا دستی در استان مواد اولیه لازم جهت راه اندازی صنایع کوچ و متوسط نیز فراهم شده که در حال حاضر در شهرستان های مختلف استان کرمان در حوزه فولاد در شهرک ها و نواحی صنعتی سرمایه گذاری های متعددی در حال شکل گیری است که امید وارم این حرکت انقلابی ادامه پیدا کند .
محمد زاده گفت: جا دارد از تلاش های استاندار کرمان و همچنین تلاش های مهندس غفاری در جهت ایجاد بستر های لازم خصوصا در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تشکر کنم.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان کارخانه فولاد ماندگار با سرمایه گذاری ۴۰میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی سیرجان۲ به بهر برداری رسید که به موجب این سرمایه گذاری ۱۵ نفر اشتغال مستقیم در این واحد صنعتی ایجاد گردید.

دیدار معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با صنعتگران شهرستان بردسیر

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان طی سفر معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی ایران با صنعتگران شهرستان بردسیر از نزدیک دیدار و گفت و گو کرد.
فتحعلی محمد زاده طی این دیدار که با حضور فرماندار و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان برگزار شد با مشکلات واحد ها از نزدیک آشنا شد وی در ادامه گفت: با توجه به نام گذاری سال جاری به نام “سال حمایت از کالای ایرانی” توسط مقام معظم رهبری، وزارت صنعت، معدن و تجارت خصوصا سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصمیم و برنامه ریزی های جدی در این خصوص دارند تا صنایع کوچک و متوسط هم از بازار مناسبی بهرمند شوند و هم بتوانند به حداکثر ظرفیت تولید خود رسیده و مشکلاتشان را برطرف نمایند.
در ادامه ایشان تصمیمات لازم را جهت رفع موانع موجود در شهرک صنعتی بردسیر را اتخاذ نمود وی در ادامه سفر خود از شهرک صنعتی بردسیر از واحد های صنعتی گونی بافی و کارخانه تولید قطعات لاستیکی بازدید نمود.

گالری تصاویر خبر


fbcb6587-606a-4c73-991d-ccd6858d597b aa7643fc-41b9-4965-adce-7e5cab3b0166
تغییر سایز
کنتراست